Popularna pomarańczowa skórka

Cellulit czyli popularna „pomarańczowa skórka” to zmora niejednej kobiety. Atakuje najczęściej przedramiona, biodra, pośladki i brzuch, a więc miejsca, gdzie gromadzą się największe ilości tkanki tłuszczowej. Widoczne gołym okiem grudki to powiększone komórki tłuszczowe. Przez swoją wielkość uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne, co powoduje pogorszenie krążenia krwi. Gorsze krążenie, to mniejsza ilość dostarczanego do komórek tlenu a idąc dalej znacznie gorsza przemiana materii. Komórki słabiej przyswajają tlen i składniki odżywcze, a zarazem pojawiają się problemy z wydalaniem produktów przemiany materii i toksyn. Te nieusunięte resztki w połączeniu z wodą tworzą znienawidzoną przez wszystkie panie – skórkę pomarańczową.

Do powstania cellulitu przyczynia się wiele różnych czynników. Wśród największych jego sprzymierzeńców znajdują się na pewno:

  • Zła dieta – czyli taka, która zawiera duże ilości tłuszczy zwierzęcych zaś mało warzyw i owoców;
  • Brak ruchu – każda aktywność fizyczna  redukuje ilość tłuszczu oraz poprawia krążenie krwi i limfy;
  • Zbyt obcisłe ubrania – noszenie ich znacznie utrudnia krążenie płynów ustrojowych, zwłaszcza w miejscach najbardziej narażonych na cellulit;
  • Papierosy – palenie tytoniu zmniejsza dotlenienie i odżywienie komórek (również skóry), co z kolei przyspiesza i wzmaga proces powstawania cellulitu;
  • Nadmierna ekspozycja na słońce – skóra przesuszona jest osłabiona, a tym samym znacznie mniej odporna na wszelkie zmiany w tkance tłuszczowej;
  • Wady postawy – a wśród nich skrzywienie kręgosłupa – zaburzają krążenie płynów ustrojowych w dolnych partiach ciała.

Pozbycie się cellulitu to długotrwały proces wymagający systematyczności. Składa się na niego wiele elementów takich jak odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz pielęgnacja domowa. Częstokroć to jednak nie wystarcza, dlatego zalecane są zabiegi kosmetyczne, które wspomagają domowe wysiłki. Choć wojna z cellulitem jest trudna i niekiedy wydaje się nie do wygrania nie należy się poddawać. Systematyczność i samozaparcie z pewnością pomogą.

1 thought on “Popularna pomarańczowa skórka

  1. hej, nazywam się Kasia i dla mnie problem cellulitu zaczął się już w wieku 16 lat. Stosowałam różne kremy, diety ale na nie wiele to się zdało.
    Poszłam na specjalny zabieg do kliniki usuwającej cellulit i jak dotąd jestem bardzo zadowolona! Mogę polecić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI