Nieszczęśliwa posiadaczka cellulitu…

Jesteś nieszczęśliwą posiadaczką cellulitu zupełnie nie wiesz w jaki sposób sobie z nim poradzić. Wiedz, że z tym problemem zmaga się około 80% kobiet po 25 roku życia. Wiele z nich toczy walkę podobną do Ciebie i to z różnym skutkiem. Jedne chodzą na zabiegi do kosmetyczki, a inne wypróbowują domowe sposoby. Co jest lepsze trudno ocenić, z pewnością jednak w każdym przypadku ważna jest konsekwencja, gdyż cellulit nie znika w kilka minut. W tym miejscu zaproponujemy kilka domowych sposobów na „pomarańczową skórkę”.

Cytrusowa kąpiel

Taką kąpiel warto zrobić sobie raz w tygodniu. Do wanny nalej ciepłą, ale nie gorącą wodę. Dodaj do niej 50 ml oliwy z oliwek oraz 10 kropli olejku pomarańczowego (lub z innego cytrusa). Po wyjściu z wanny możesz użyć balsamu antycellulitowego. Jeżeli podczas kąpieli będziesz czuła mrowienie na skórze to bardzo dobrze – kąpiel działa.

Owocowy peeling

Cytrusowa kąpiel to jednak nie jedyny zabieg zmniejszający cellulit, który możesz wykonać w domu. Możesz tu również zastosować różne peelingi. Jednym z nich jest peeling owocowy. Do jego przygotowania potrzebujesz oliwę z oliwek, kilka kropli olejku cytrynowego, olejek z jałowca oraz kilka kropli olejku lawendowego. Tak przygotowany peeling nałóż na miejsca, gdzie znajduje się cellulit. Następnie owiń folią spożywcza przykryj ciepłym kocem (to wzmocni efekt). Zabieg trwa 30-40 minut. Po upływie tego czasu spłucz wszystko letnią wodą i nasmaruj skórę nawilżającym kremem ( nie musi być antycellulitowy)

Peeling z płatkami owsianymi

To kolejny zabieg, który spokojnie możesz wykonać w domu. Niemal wszystkie składniki znajdują się w kuchni, więc nie musisz martwić się ogromnymi kosztami.  Do wykonania tego peelingu potrzebujesz 3 łyżek kawy mielonej, 3 łyżek soli, 3 łyżek płatków owsianych, 3 łyżek kryształów alg morskich. Następnie wszystkie te składniki wymieszaj w miseczce z wodą tak, by powstała papka. W celu zmniejszenia cellulitu powinnaś 2 razy w tygodniu masować tą papką miejsca jego występowania czyli pośladki, uda, brzuch.

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI